Rauman postinumeroalueet työpaikkojen monipuolisuuden mukaan
Korkein arvo, 0,8, on alueella Rauma Keskus (26100); matalin, 0,4, alueella Uotila (26510). Tieto on julkaistu 16 alueelta kunnan 18 postinumeroalueesta vuonna 2024. Koko Suomen 2 292 alueen vertailussa nämä alueet sijoittuvat välille 185–1 906.
Kuinka tasaisesti alueen työpaikat jakautuvat toimialoille, 0 (yksi toimiala) – 1.
Lista alkaa suurimmasta arvosta: sija 1 on suurin luku, ei arvosana.
| Sija | Postinumero | Alue | Työpaikkojen monipuolisuus | Sija Suomessa |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 26100 | Rauma Keskus | 0,8 | 185 / 2 292 |
| 2. | 27310 | Kodisjoki | 0,7 | 627 / 2 292 |
| 3. | 26660 | Paroalho | 0,7 | 669 / 2 292 |
| 4. | 26930 | Vermuntila | 0,7 | 772 / 2 292 |
| 5. | 26560 | Kolla | 0,7 | 821 / 2 292 |
| 6. | 26200 | Merirauma-Kappelinluhta | 0,7 | 871 / 2 292 |
| 7. | 26410 | Kaaro | 0,6 | 1 003 / 2 292 |
| 8. | 26910 | Unaja | 0,6 | 1 115 / 2 292 |
| 9. | 26840 | Kortela | 0,6 | 1 162 / 2 292 |
| 10. | 27220 | Ala-Kieri | 0,6 | 1 257 / 2 292 |
| 11. | 26740 | Vasarainen | 0,6 | 1 277 / 2 292 |
| 12. | 27230 | Lappi | 0,5 | 1 630 / 2 292 |
| 13. | 26820 | Sampaanala | 0,5 | 1 687 / 2 292 |
| 14. | 26950 | Voiluoto | 0,5 | 1 713 / 2 292 |
| 15. | 26720 | Monnanummi | 0,4 | 1 780 / 2 292 |
| 16. | 26510 | Uotila | 0,4 | 1 906 / 2 292 |
Rauma muilla mittareilla
- Talouksien keskitulot
- Talouksien mediaanitulot
- Asukkaiden keskitulot
- Asukkaiden mediaanitulot
- Suurituloisten osuus
- Ylemmän korkeakoulututkinnon suorittaneiden osuus
- Työttömyysaste
- Väkiluku
- Väestötiheys
- Omistusasumisen osuus
Koko Suomen postinumeroalueet työpaikkojen monipuolisuuden mukaan →